DOPRAVA

ZPŮSOBY DOPRAVY

Doprava na Sri Lance je jedním slovem chaotická, samozřejmě tu jsou dopravní předpisy ale místní mají svůj vlastní nepsaný systém, který kupodivu velice dobře funguje  je to takový „organizovaný chaos“. Po ostrově se můžete pohybovat dopravou veřejnou a nebo vlastní.

doprava

VEŘEJNÁ

AUTOBUSY


Na Srí Lance nenajde žádné zábavní parky s horskou dráhou ale jízda v tomto autobuse vám to plně vynahradí. Tyto autobusy jezdí hlavně v centrech města i mezi městy, můžou vás ale i překvapit na místech kde by jste je nečekali, například na safari v národním parku. Nicméně jsou tu zastávky ale zastaví i na mávnutí prakticky kdekoliv. pokud plánujete cestovat autobusy vždy si připravte drobné do peněženky.

car-3228068_1920

KLIMATIZOVANÉ AUTOBUSY


Tento autobus už je mnohem pohodlnější, je klimatizovaný s větším prostorem na nohy. Jezdí jen mezi městy a využívá také dálnici která vede z Negomba až k Hambantotě.

TUK TUK


Tuk Tuk ke Srí Lance neodmyslitelně patří, naleznete ho na každém kroku. Na delší cesty není pohodlný ale po městě je to perfektní volba. Vždy si dohodněte cenu než nastoupíte.

VLAKY


Srí Lanka je protkaná železnicemi. Pro pohodlí doporučujeme první třídu, je klimatizovaná pohodlná a na místenky, nebudete tedy muset stát při delší cestě, není však dostupná na všech trasách. Pokud ale budete muset cestovat třídou druhou nebo třetí, nezoufejte je to zážitek, který si budete dlouho pamatovat. Cestou do hor je možné stát ve dveřích a užívat si přenádherný výhled na čajové plantáže.

PICK ME


Tato aplikace je Srí Lanská a funguje stejně jako Uber. Více a více lidí tuto aplikaci používá, proto je více a více řidičů kteří tuto službu nabízejí po celém ostrově. Cena se vám ukáže hned při objednávce takže se nemusíte dohadovat o ceně.

doprava

VLASTNÍ

AUTO&SKŮTR


Je tu mnoho společností které vám zapůjčí auto nebo skútr. Auto si můžete objednat už před příjezdem na internetu najdete mnoho nabídek.

Jak jsme zmiňovali, doprava je tu hektická. Pokud tu turista řídí musí se koncentrovat na 100%. Je tu minimum chodníků takže lidé chodí po silnici, je tu mnoho pouličních psů a po západu slunce jsou cyklisté a chodci bez jakéhokoliv osvětlení či reflexních prvků.

!!MÍSTNÍ ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ!!


Pokud se rozhodnete pronajmout si vůz, je velice důležité aby jste si zařídili  dočasný Srí Lanský řidičský průkaz. K tomu aby jste dostali dočasný místní ŘP, si nejdříve musíte obstarat v ČR mezinárodní. Některé půjčovny vám místní ŘP zařídí za poplatek 30-50$. Pokud chcete můžete si vše zařídit sami za 5$, stačí si udělat výlet do hlavního města Colombo.

CESTUJTE

S NÁMI

HFT LOGO

NAŠE SLUŽBY


Pokud se vám nechce řídit nebo využívat místní dopravu, vytvoříme vám okruh přesně podle vašich představ nebo si můžete vybrat již vytvořený okruh. Spolupracujeme jen s licencovanými řidiči a jsme vám k dispozici NONSTOP.