VÍZA

JAK NA VÍZA

Pokud plánujete dovolenou na Srí Lance, pro vstup do země jsou důležitá víza jsou dva způsoby jak si víza zařídit. První je zakoupení víz po příletu, tato možnost je méně pohodlná jelikož musíte na dvě přepážky a u každé jsou celkem dlouhé fronty, takže po několika hodinovém letu je to spíše nepříjemnost a navíc se platí o 5$ navíc. Proto doporučujeme zakoupení víz online.

VÍZA ONLINE


Tato možnost je nejjednodušší a zároveň nejpohodlnější jelikož vše vyřídíte z pohodlí domova za cca deset minut. Po vyplnění a potvrzení všech potřebných informací mají Srí Lanské úřady 48 hodin na potvrzení žádosti. Jak jsme už zmiňovali cena je o 5$ menší tedy 35$.

PRODLOUŽENÍ VÍZ


Zakoupená víza platí na měsíc, pokud se rozhodnete zůstat déle než měsíc, víza si musíte prodloužit.

Pro prodloužení si musíte udělat výlet do hlavního města na Department of Immigration & Emigration. Cestu si naplánujte na všední den o víkendech mají zavřeno ať nevážíte cestu zbytečně.

Po prvním měsíci máte nárok na prodloužení o 2 měsíce ZDARMA. Po uplynutí tohoto období máte nárok na další prodloužení o další 3 měsíce ale tentokrát za poplatek 10 000 rupií. To znamená, že celková doba je 6 měsíců bez nutnosti výjezdu ze země.

ARRIVAL CARD


Pro ušetření času po příletu, si v letadle zažádejte o ARRIVAL CARD. Vyhnete se tak hledání propisek a místa na vyplnění na letišti. Pokud jí totiž nepředložíte na přepážce s pasem pošlou vás jí vyplnit a musíte si vystát celou frontu znovu.