1 DENNÍ

 Kalpitiya Wilpathu

Ve 4:30 se vyráží na pozorování delfínů do Kalpitiye po cestě se zastavíte na rybím trhu, kde můžete vidět 80ti kilové tuňáky, rejnoky, chobotnice, krevety a mnoho dalších zajmavých úlovků a zaposlouchat se do opravdu tvrdého boje o nejlepší ceny v místním jazyce. Až dorazíte do Kalpitiye nasednete na malý člun a vyrazíte na otevřený oceán kde můžete pozorovat delfíní rodinky které doprovázejí člun a skáčou vysoko nad hladinu oceánu a předvádějí různé akrobatické kousky. Když dorazíte na břeh v klidu posnídáte a budete pokračovat do krásného saffari parku Wilpathu kde můžete vidět krokodíly, leopardy, opice, slony a mnoho dalších suchozemských tvorů.

Sygiriya Dambulla

Jako vždy vyrazíte v ranních hodinách. Tentokrát pojedete vstřebat tolik historie kolik to jen půjde , podívate se totiž na Lion Rock (Lví Skálu) kde jsou stále základy paláce a pevnosti z 5. století n.l. Po prozkoumání Lví Skály se půjdete podívat do skanzenu a poznáte jak lidé dříve žili a vařili i když někteří tak stále žijí dodnes. Po zaslouženém obědě vyrazíte jště dále do minulosti do jeskyní komplexu který se datuje do 3. století př.n.l. a je zde vytesaný budhistický chrám kde můžete obdivovat stropní malby a a 157 soch Budhy, králů a božstva.

Kandy

V ranních hodinách vyrazíte do Kandy, kde se po cestě zastavíte v malé krásné záchrané stanici Millenium Elephant Foundation kde zažijete osobní kontakt se slony, můžete je krmit, hladit a dopřát jim pěknou koupel. Po dávce mazlení se bude pokračovat do druhého největšího města a podíváte se na lokální výrobu s možností nákupu pěkných dárků, královskou botanickou zahradu která hraje všemi barvami a čajouvou továrnu s ochutnávkou čajů. Den zakončíme večerní návštěvou chrámu s relikvií Budhova zubu.

Galle Hikkaduwa

Začnete řekou Madu River, kde budete proplouvat klenbami tvořených z hustě propletených Mangrovníků a budete mít možnost vzít do rukou jednoho z nejnebezpečnějších predátorů světa, teda vlastně jeho zmenšenou verzi malého krokodýla. U plazů ješte zůstanete a podíváte se na želví záchranou stanici. Další místo snoubí moderní a historickou atmosféru, v pevnosti Galle najdete krásné restaurace, obchody a krásný výhled na oceán z několikametrových zdí bývalé pevnosti. Den zakončíme zaslouženým odpočinkem na pláži v Hikkaduwě.

 Kalpitiya

Ve 4:30 se vyráží na pozorování delfínů do Kalpitiye po cestě se zastavíte na rybím trhu, kde můžete vidět 80ti kilové tuňáky, rejnoky, chobotnice, krevety a mnoho dalších zajmavých úlovků a zaposlouchat se do opravdu tvrdého boje o nejlepší ceny v místním jazyce. Až dorazíte do Kalpitiye nasednete na malý člun a vyrazíte na otevřený oceán kde můžete pozorovat delfíní rodinky které doprovázejí člun a skáčou vysoko nad hladinu oceánu a předvádějí různé akrobatické kousky. Když dorazíte na břeh v klidu posnídáte a zůstaneta na krásné pláži kde si užijete klid u oceánu s možností zapůjčení kayaku.

Colombo

Když vyrazíte do Colomba poznáte pravý ruch velkoměsta a i když tu nepoznáte přírodní krásy a dávnou historii nebudete se nudit. Je tu mnoho neuvěřitelných mrakodrapů, chrám na jezeře, radnici která vypadá jako Bilý dům v Americe, obří věž ve tvaru lotusu a rozlehlý park kde si srandu užijí i děti.

Hikkaduwa Šnorchlování

Poznejte podmořský svět a užijte si odpočinek na krásné pláži.