7 DNÍ

MILENIUM FOUNDATION LION ROCK SPICE GARDEN VILLAGE TOUR

První den se vydáte do sloního sirotčince Millenium Elephant Foundation kde můžete být v těsném kontaktu se slony. Po mazlení a dávce roztomilosti od slonů se podíváte do zahrady koření kde zjistíte jak vlastně vypadají rostliny ze kterých je koření které používáte doma. Až poznáte veškeré tajemství rostlin přesuneme se na nejznámější skálu která na svých bedrech nese opravdu velký kus historie. 

POLONARUWA DAMBULLA

Jako první navštívíte starobylé město Polonaruwu, je to obrovský komplex, kde vám historie dýchá na krk. Stejně jako tlupy Hulmanů Posvátných při zkoumání komplexu můžete procvičit nohy na kole nebo se necháte svézt naším řidičem. Po prozkoumání starobylého města, půjdete navštívit skanzen vesničku, kde si na vlastní kůži vyzkoušíte jak se dřívo žilo a zaženete hladat poctivě připraveným jdlem. Druhé místo které navštívíte je jeskynní chrám v Dambulle, mimo stropních maleb tyto jeskyně také zdobí i 157 soch.

KANDY

Kandy, v tomto městě poznáte jak historii, tradice, tak i tradiční výrobu. Látky, drahokamy a dřevěné masky mají společnou jednu věc, je to poctivá ruční výroba, kterou můžete poznat v druhém největším městě Srí Lanky. Při večerní návštěvě chrámu s relikvií Budhova zubu se nebudete moct nadechnout, né kvůli stovkám vonných tyčinek, ale díky neuvěřitelné atmosféře buddhistických rituálů, doprovázenou hudbou hranou na specifické hudební nástroje.

BOTANIKA RAFTY NUWARA ELIYA

Jako první půjdete uspokojit hned několik smyslů. V královské botanické zahradě je mnoho barev, vůní a textur. Na celkové ploše 147 akrů je více než 4000 druhů rotlin. U přírody ještě zůstaneme, při lehkém adrenalinovém zážitku na raftech. Kitulgala se může pyšnit krásnou řekou uprostřed zalesněného údolí, strach mít nemusíte, budou vás doprovázet profesionálové, kteří znají každý centimetr řeky. Po sjezdu se nezapomeňte pořádně usušit, vyrazíme do hor kde je tak trochu zima, ale můžete se zahřát vynikajicím čajem, který ochutnáte po exkurzi v čajové továrně.

ELLA DEMODARA VLAK

Hned ráno vás čekají panoramata, ale ne ledajaká. Řadí se do TOP 10 vyhlídkových jízd vlakem na světě. Z Nuwara Eliya se vydáme do Elly speciálním vyhlídkovým vlakem, nejenom jízda, ale i samotná Ella je naprosto dechberoucí. K Elle neodmyslitelně patří aquadukt, proto se po něm půjdeme projít a podívat se na světlo na konci tunelu.

LIPTON SEAT LITTLE ADAM´S PEAK RAVANA VODOPÁDY

Musele to přijít, ranní vstávání! Ale věřte nám bude to stát za to. Na vyhlídce vás přivítá pan Lipton, se kterým můžete sledovat východ slunce, který prohřeje vaši duši a rozjasní váš den. Až se dostane slunce výš na oblohu, půjdeme zdolat Little Adam speak, ale nemusíte se bát, cesta na vrchol trvá 20 minut. Vzpomínky na výhled budou trvat do konce života. Po cestě na jih pocítíte sílu přírody při sledování kaskádovitého vodopádu Ravana.

YALLA DICKWELLA

Za posledních 6 dní jste viděli mnoho květin, stromů a lesů. Dnes je čas na zvířata, nasednete tedy na jeep a vyrazíte za dobrodružstvím do největšího národního parku na Sri Lance. Budete projíždět nezkrotnou přirodou, kde můžete vidět leopardy, slony, aligátory, ptactvo a plazy. Když ze sebe oprášíte prach z cesty, přesednete zpět do auta a budete pokračovat do města Dickwella, kde navštívíte druhou nejvyšší sochu sedícího Buddhy na Srí Lance. Zde je mimo jiné zobrazené i buddhistické peklo. Poslední věc na našem cestovatelkém seznamu je oceánský gejzír Blowhole. A tour zakončíte na krásné pláži Dickwella.